කොටි නායකයා තවමත් ජීවතුන් අතර බව නැදුමාරන් කියයි.

 කොටි නායකයා තවමත් ජීවතුන් අතර බව නැදුමාරන් කියයි.

එල්ටීටීඊ (දෙමළ ඊළාම් විමුක්ති කොටි) නායක වේළුපිල්ලේ ප්‍රභාකරන් ජීවතුන් අතර සිටින බවත්, ඔහු මේ බව ප්‍රකාශ කරන්නේ එල්ටීටීඊ ප්‍රධානියාගේ අනුදැනුම ඇතිව බවත් දෙමළ ජාතිකවාදී නායක පාසා නැදුමාරන් ප්‍රකාශ කරයි.

2009 සිවිල් යුද්ධයේ අවසන් අදියරේදී ශ්‍රී ලංකා හමුදාව විසින් ප්‍රභාකරන් ඝාතනය කරන ලද අතර ඔහුගේ සිරුර ත්‍රස්තවාදී සංවිධානයේ හිටපු නායක කරුණා අම්මාන් විසින් හඳුනා ගන්නා ලදී.

තම පවුලේ සාමාජිකයන් ප්‍රභාකරන් සමඟ සම්බන්ධකම් පවත්වන බවද පාෂා නැදුමාරන් මහතා පැවසීය.

කෙසේ වෙතත්, 2009 මැයි 19 වන දින ශ්‍රී ලංකා හමුදාව විසින් මියගිය ප්‍රභාකරන්ගේ සිරුර උතුරු ශ්‍රී ලංකාවේ මුල්ලිවායාකල් වනාන්තරයෙන් සොයා ගැනීමෙන් පසු ඔහුගේ ඡායාරූප නිකුත් කර ඇති බැවින් ඔහුගේ ප්‍රකාශයන් විශ්වාස කළ හැකි මට්ටමක නොපවතී.

ශ්‍රී ලංකා හමුදාව ප්‍රභාකරන්ගේ මරණය ප්‍රකාශ කිරීමට වග බලා ගත්තේ ඔහු ශ්‍රී ලංකාවෙන් පැන ගිය බවට වන ප්‍රකාශයන් මතු නොවීමට වග බලා ගැනීම සඳහා ය. ප්‍රභාකරන්ගේ දේහය හඳුනා ගත්තේ අන් කිසිවකු නොව හිටපු ලුතිනන් සහ කැරලිකාර එල්ටීටීඊ නායක කරුණා අම්මාන් විසිනි. ඔහු තුවක්කු බිම තබා මහින්ද රාජපක්ෂ ප්‍රමුඛ ආණ්ඩුවේ ඇමැතිවරයකු බවට ද පත්විය.

Newspedia 01

Related post