චිචීගෙ බල්ලගෙ මාලෙ පවුම් 90 යි!

 චිචීගෙ බල්ලගෙ මාලෙ පවුම් 90 යි!

මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ බාලපුත් රෝහිත රාජපක්ෂගේ බල්ලාගේ කරේ රන් පවුම් 90ක මාලයක් ඇති බව ජාතික ජන බලවේගයේ නායකයකු වන හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී වසන්ත සමරසිංහ මහතා පවසයි.

“අපේ රටේ මේ හොරකම් කරලා තියෙන සමහර එවුන් ජීවත් වෙනවා උන් මැරෙන්නෑ කියලා හිතාගෙන. ඒ තරමට හොරකම් කරලා. මෙතන ඉන්න අයියලා අක්කලා නම් වැඩිපුර චේන් දාන්නෙ නෑනෙ නේද ? ගෙවල්වල නෝනලාගෙ කරේ තියෙනවාද චේන් එක ? ඔක්කොම බඩු බනිස් තමයි, බැංකුවෙ තියනවා ගාණට පරෙස්සමට නේද ? ඒ වුණාට අයියා, මහින්ද රාජපක්ෂගෙ පොඩි පුතාගෙ බල්ලාගෙ කරේ තියෙනවා පවුම් 90ක චේන් එකක්. බල්ලත් නම් කමක් නෑනෙ … පවුම් 90 යි ! කාගෙ සල්ලිද ? හොරකම් කරපුවා.

අර 9 වෙනිදා ඔය ගෙවල් ගිනිතියද්දී සිංහරාජෙ තිබිච්ච හෝටලයක් ගිනි අරන්. මාර වැඩේ කියන්නෙ අයිතිකාරයා නෑ. යකෝ ගිනිතියලාත් මාස ගාණක් යනකල් අයිතිකාරයා නෑ කියන්නකො. ඉතින් බැලුවා අයිතිකාරයා කොයි කියලා. පාර්ලිමේන්තුවේ අර වන්දි පනත සම්මත කරාට පස්සෙ මේං එනවා බඩු. කෝටි 100 යි ලු හෝටලේට. කවුද ? රොකට් යවපු මෑන් ඒත්. පොඩි පුතා. රොකට් රෝහිත ඕං බාපු තැන්. කොඩිය ගහලා චීනෙ රොකට් එක යවන්න ඩොලර් මිලියන 332ක් වියදම් කළා කිව්වා. අද චීනෙත් හොයනවා රොකට් එක ගිය තැන කොහෙද කියලා. ඔය සල්ලි. රටේ සල්ලි. අපි ගෙවනවා ණය කොඩිය ගහපු එකේ, ඌ හැදුවා හෝටලේ සිංහරාජෙ. කෝටි 100 යි. බැන්දාට පස්සෙ ගෙයක් ගත්තා කෝට්ටේ දූව පාරේ, කෝටි 36 යි. එහා පැත්තෙ ඉඩම ගත්තා කෝටි 9යි, කෝටි 45යි, ඉඩම් තුනයි”

වසන්ත සමරසිංහ

වසන්ත සමරසිංහ මහතා මේ බව පැවසුවේ ජාතික ජන බලවේගයේ ප්‍රචාරණ රැස්වීමක් අමතමිනි.

Newspedia 01

Related post