දූෂණ නඩුවෙන් නිදහස් වූ සාරුවා සුනිල් වන්දි ඉල්ලයි!

 දූෂණ නඩුවෙන් නිදහස් වූ සාරුවා සුනිල් වන්දි ඉල්ලයි!

2012 වසරේ බාලවයස්කාර දැරියක් දූෂණය කිරීමේ චෝදනාවට තමන්ට එරෙහිව පවරා තිබූ නඩුවකින් නිදොස් කොට නිදහස් වූ අකුරැස්ස ප්‍රාදේශීය සභාවේ හිටපු සභාපති සාරුව ලියනගේ සුනිල් ද්වේෂ සහගත චේතනාවෙන් නඩු පැවරීම යන චෝදනාව යටතේ නීතිපතිවරයාගෙන් සහ පොලිස් නිලධාරීන් දෙදෙනෙකුගෙන් රුපියල් බිලියනයක වන්දියක් ඉල්ලා කොළඹ දිසා අධිකරණයේ නඩුවක් ගොනු කර තිබේ.

2012 වසරේ බාලවයස්කාර දැරියක් දූෂණය කිරීම සම්බන්ධයෙන් චෝදනා එල්ල වූ සාරුව ලියනගේ සුනිල් නමැත්තාට කොළඹ මහාධිකරණය වසර 15ක බරපතළ වැඩ සහිත සිර දඬුවමක් නියම කළේය.

කෙසේ වෙතත්, ඔහු විසින් ගොනු කරන ලද අභියාචනා පෙත්සමක් සලකා බැලූ අභියාචනාධිකරණය, පැමිණිල්ල සාධාරණ සැකයෙන් ඔබ්බට නඩුව ඔප්පු කර නොමැති බවට නිගමනය කරමින් කොළඹ මහාධිකරණය නියම කළ වරදකරු සහ දඬුවම ඉවත් කිරීමට පසුගිය වසරේ ඔක්තෝම්බර් මස 11 වැනිදා තීරණය කළේය.

විත්තිකරුවන් තිදෙනා වන ප්‍රධාන පොලිස් පරීක්ෂක වරුණි බෝගහවත්ත, පොලිස් පරීක්ෂක ලක්ෂ්මන් බටුවිතවත්ත සහ නීතිපතිවරයා තමන්ට එරෙහිව සාධාරණ හා සාධාරණ හේතුවක් නොමැතිව අපරාධ නඩු පැවරීමට කටයුතු සම්පාදනය කර ඇති බවට පැමිණිල්ලේ සාරුව ලියනගේ සුනිල් චෝදනා කරයි.

පැමිණිලිකරුගේ කීර්තිනාමයට හානි කිරීම හා දීර්ඝ කාලීන සිරගත කිරීම් හා ව්‍යාපාර කඩා වැටීමට වූ බලපෑම හේතුවෙන් මාතර සහ කොළඹ මහාධිකරණවල අපරාධ නඩු විභාග ආයතනය වෙතින් රුපියල් බිලියන 1 ක අලාභයක් අයකර ගැනීම සඳහා පැමිණිලිකරු මෙම නීතිමය ක්‍රියාමාර්ගය ආරම්භ කර තිබේ.

2012 වසරේ මැයි මස 23 වැනිදා සිට 2012 වසරේ ජූලි මස 02 වැනිදා දක්වා කාලය තුළ අකුරැස්ස ප්‍රදේශයේ බාලවයස්කාර දැරියක් දූෂණය කළ බව කියන සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් අකුරැස්ස ප්‍රාදේශීය සභාවේ හිටපු සභාපති සාරුව ලියනගේ සුනිල්ට එරෙහිව නීතිපතිවරයා විසින් අධි චෝදනා ගොනු කර තිබිණ.

Newspedia 01

Related post